Skip to content

300 57th Street Apt 15West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$14,500
Last Sale Date
May 19, 1999

Property Information

Block70
Lot19.02
QualifierC0015
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page11

Building Details

Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.56

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,000
95%
Improvement Value:$500
5%
Total Assessment$10,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$867+4.1%
2024$833+3.2%
2023$807+0.7%
2022$802+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$14,500
DeedBook 5442, Page 257