Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
5612 Hudson Ave(Unit C0024)West New York, NJ 07093
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Jul 22, 1999
Property Information
Block74
Lot4
QualifierC0024
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page12
Building Details
Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$20,700
69%
Improvement Value:$9,300
31%
Total Assessment$30,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $2,478 | +4.1% |
| 2024 | $2,381 | +3.2% |
| 2023 | $2,307 | +0.7% |
| 2022 | $2,291 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.