Skip to content

5616-18 Hudson AvWest New York, NJ 07093

Last Sale Price
$66,000
Last Sale Date
Jul 23, 2013

Property Information

Block74
Lot5
QualifierC0031
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page12

Building Details

Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,100
91%
Improvement Value:$2,700
9%
Total Assessment$30,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,544+4.1%
2024$2,444+3.2%
2023$2,368+0.7%
2022$2,352+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$66,000
DeedBook 8924, Page 259