Skip to content

5616 Hudson Ave(Unit C0201)West New York, NJ 07093

Last Sale Date
Sep 3, 1998

Property Information

Block74
Lot5
QualifierC0201
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page12

Building Details

Building Class---
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,200
89%
Improvement Value:$3,800
11%
Total Assessment$35,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,891+4.1%
2024$2,777+3.2%
2023$2,691+0.7%
2022$2,672+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5342, Page 57