Skip to content

322 54th StWest New York, NJ 07093

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 22, 2020

Property Information

Block83
Lot10.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page13

Building Details

Building Class46
Description3S-F-3U
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,160
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,500
46%
Improvement Value:$72,700
54%
Total Assessment$135,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,425+2.0%
2024$10,217-1.7%
2023$10,396+0.7%
2022$10,323+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966