Skip to content

326 54th StWest New York, NJ 07093

Built 1966

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Oct 10, 2001

Property Information

Block83
Lot11.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page13

Building Details

Building Class46
Description2S-F-3U
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,160
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,500
45%
Improvement Value:$77,500
55%
Total Assessment$140,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,795+2.0%
2024$10,580-1.7%
2023$10,765+0.7%
2022$10,689+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$181,000
DeedBook 5138, Page 25

Property Built

Built

Year Built: 1966