Skip to content

328 54th StWest New York, NJ 07093

Built 1966

Last Sale Date
Sep 28, 2024

Property Information

Block83
Lot11.02
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page13

Building Details

Building Class46
Description2S-F-3U
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,160
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,500
53%
Improvement Value:$56,500
47%
Total Assessment$119,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,176+2.0%
2024$8,993-1.7%
2023$9,150+0.7%
2022$9,086+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 3266, Page 622

Property Built

Built

Year Built: 1966