Skip to content

229 Asbury-West PortalAsbury, NJ 08802

Farm (Qualified)

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Dec 5, 2011

Property Information

Block32
Lot43
QualifierQ0368
CountyHunterdon
MunicipalityBethlehem Twp
Tax Map Page29

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningMR
Sq Footage---
Acreage18.78

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$1,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$1,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$62+16.3%
2024$53-99.0%
2023$5,499+10699.0%
2022$51+2.4%
Property History

No events match the selected filters.