Skip to content

Iron Bridge Road(Block 43 Lot 13)Hampton, NJ 08827

Last Sale Date
Jun 5, 2001

Property Information

Block43
Lot13
Qualifier---
CountyHunterdon
MunicipalityBethlehem Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningMR
Sq Footage---
Acreage22.83

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$182,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$182,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2003$1,636+3.9%
2002$1,575+12.6%
2001$1,398+18645.3%
2000$7
Property History

No events match the selected filters.