Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Charlestown Road(Block 43 Lot 48)Hampton, NJ 08827
Vacant Land
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Dec 10, 1987
Property Information
Block43
Lot48
Qualifier---
CountyHunterdon
MunicipalityBethlehem Twp
Tax Map Page25
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningMR
Sq Footage---
Acreage7.5
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$149,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$149,400
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $733 | +3.9% |
| 2024 | $706 | +3.8% |
| 2023 | $680 | +0.9% |
| 2022 | $674 | +2.4% |
Property History
No events match the selected filters.