Skip to content

182 Turkey Hill Road(Block 5 Lot 51.03)Asbury, NJ 08802

Built 2023
Farm (Regular)

Last Sale Price
$725,000
Last Sale Date
Nov 27, 2023

Property Information

Block5
Lot51.03
Qualifier---
CountyHunterdon
MunicipalityBethlehem Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings---
ZoningMR
Sq Footage3,317
Acreage1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$158,000
24%
Improvement Value:$500,900
76%
Total Assessment$658,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,245+40.1%
2024$9,452
Property History

Property Sale

Sale
$725,000

To:

Sq Ft3,317DeedBook 2605, Page 412

Property Built

Built

Year Built: 2023