Skip to content

4 Turkey RunAsbury, NJ 08802

Built 1979

Last Sale Price
$256,000
Last Sale Date
May 27, 1987

Property Information

Block5
Lot57.01
Qualifier---
CountyHunterdon
MunicipalityBethlehem Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningMR
Sq Footage2,026
Acreage5.8

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$217,000
43%
Improvement Value:$288,800
57%
Total Assessment$505,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,960+3.9%
2024$9,584+3.8%
2023$9,232+0.9%
2022$9,153+2.4%
Property History

Property Sale

Sale
$256,000

To:

Sq Ft2,026DeedBook 987, Page 706

Property Built

Built

Year Built: 1979