Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
182 Stanton Mt Rd(Unit Q0212)Lebanon, NJ 08833
Farm (Qualified)
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 25, 2005
Property Information
Block44
Lot54
QualifierQ0212
CountyHunterdon
MunicipalityReadington Twp
Tax Map Page13
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningSRR
Sq Footage---
Acreage56.73
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$29,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$29,700
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $797 | +3.3% |
| 2024 | $772 | +9.5% |
| 2023 | $705 | -21.4% |
| 2022 | $897 | +1.9% |
Property History
No events match the selected filters.