Skip to content

107 Cole RdWhitehouse Station, NJ 08889

Farm (Regular)

Last Sale Price
$900,000
Last Sale Date
Sep 26, 2018

Property Information

Block46
Lot22.01
Qualifier---
CountyHunterdon
MunicipalityReadington Twp
Tax Map Page14

Building Details

Building Class10
DescriptionBARNS ONLY
Dwellings1

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$65,000
100%
Total Assessment$65,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,704+0.9%
2024$1,689+38.1%
2023$1,224-28.5%
2022$1,712+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$900,000

From:

To:

DeedBook 2450, Page 304Recorded10/2/2018

Also conveyed in this deed

2 parcels

Property Sale

Sale
$900,000
DeedBook 2450, Page 304