Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
37 Pleasant Run Rd(Unit Q0416)Flemington, NJ 08822
Last Sale Date
Aug 10, 2017
Property Information
Block64
Lot40
QualifierQ0416
CountyHunterdon
MunicipalityReadington Twp
Tax Map Page19
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage1,836
Acreage150
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$28,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$28,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $760 | +3.3% |
| 2024 | $736 | +8.9% |
| 2023 | $675 | -21.5% |
| 2022 | $861 | +55.9% |
Property History
No events match the selected filters.