Skip to content

440 South St(Unit Q0572)Three Bridges, NJ 08887

Farm (Qualified)

Last Sale Price
$495,000
Last Sale Date
Feb 28, 2020

Property Information

Block93
Lot5
QualifierQ0572
CountyHunterdon
MunicipalityReadington Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage10.55

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$9,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$9,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$265+3.0%
2024$257+9.5%
2023$235-22.0%
2022$301+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$495,000

To:

DeedBook 2492, Page 665