Skip to content

15 Kilmer DrTrenton, NJ 08638

Built 1957

Owner
---
Last Sale Price
$351,000
Last Sale Date
Oct 3, 2025

Property Information

Block105.05
Lot13
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage1,166
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$58,000
31%
Improvement Value:$130,600
69%
Total Assessment$188,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,418+7.1%
2024$6,924+5.4%
2023$6,572+1.4%
2022$6,479+6.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$351,000
Sq Ft1,166DeedBook 6607, Page 786Recorded10/31/2025

Property Built

Built

Year Built: 1957