Skip to content

26 Stoneham RdTrenton, NJ 08638

Built 2021

Last Sale Price
$443,330
Last Sale Date
Feb 11, 2022

Property Information

Block105.09
Lot14
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$74,000
17%
Improvement Value:$351,600
83%
Total Assessment$425,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,739+6.4%
2024$15,734+505.9%
2023$2,597+1.4%
2022$2,560+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$443,330
DeedBook 6479, Page 103Recorded3/24/2022

Property Built

Built

Year Built: 2021