Skip to content

Park Ave(Block 105 Lot 51)Trenton, NJ 08638

Vacant Land

Last Sale Price
$500
Last Sale Date
May 17, 2005

Property Information

Block105
Lot51
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page20

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage---
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$13,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$13,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$547+6.4%
2024$514+5.4%
2023$488+1.4%
2022$481+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$500
DeedBook 5069, Page 64

Property Sale

Sale
$500
DeedBook 4839, Page 154