Skip to content

1743 N Olden Ave ExtEwing Twp, NJ

Built 1946
Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 21, 2024

Property Information

Block118.04
Lot40.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page7

Building Details

Building Class10
Description1SCB
Dwellings1
ZoningBH
Sq Footage---
Acreage1.02

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$194,000
39%
Improvement Value:$301,400
61%
Total Assessment$495,400

Sale
$1
DeedBook 6552, Page 68

Property Built

Built

Year Built: 1946