Skip to content

Kirkbride AveEwing Twp, NJ 04539

Vacant Land

Last Sale Price
$450,000
Last Sale Date
Jun 17, 2008

Property Information

Block11
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningIP-2
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$56,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$56,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,202+6.4%
2024$2,070+5.4%
2023$1,965+1.4%
2022$1,937+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$450,000
DeedBook 5879, Page 129

Property Sale

Sale
$325,000
DeedBook 5638, Page 67