Skip to content

11 Heath StEwing Twp, NJ

Built 1915

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 20, 2024

Property Information

Block189
Lot160.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page14

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,500
36%
Improvement Value:$86,000
64%
Total Assessment$134,500

Sale
$1
DeedBook 6572, Page 507

Property Built

Built

Year Built: 1915