Skip to content

803 Lily LnTrenton, NJ 08638

Built 1996

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 18, 2024

Property Information

Block193.01
Lot106
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page19.1

Building Details

Building Class35
Description2SF 1AG
Dwellings1
ZoningR-TH
Sq Footage1,432
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,200
20%
Improvement Value:$221,800
80%
Total Assessment$276,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,855+6.4%
2024$10,204+58.2%
2023$6,450+1.4%
2022$6,358+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 6557, Page 226

Property Sale

Sale
$284,000
Sq Ft1,432DeedBook 6483, Page 865Recorded4/26/2022

Property Sale

Sale
$170,000
Sq Ft1,432DeedBook 6396, Page 1795Recorded2/12/2020

Property Sale

SaleMulti
$137,000
DeedBook 4184, Page 175

Property Built

Built

Year Built: 1996