Skip to content

810 Lily LnTrenton, NJ 08638

Built 1995

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 13, 2024

Property Information

Block193.01
Lot108
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page19.1

Building Details

Building Class35
DescriptionTOWNHOUSE
Dwellings1
ZoningR-TH
Sq Footage1,373
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,900
27%
Improvement Value:$132,100
73%
Total Assessment$181,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,119+6.4%
2024$6,692+5.4%
2023$6,351+1.4%
2022$6,261+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 6557, Page 517

Property Sale

Sale
$156,000
DeedBook 6138, Page 377

Property Sale

Sale
$154,500
DeedBook 4305, Page 150

Property Sale

Sale
$73,000
DeedBook 3457, Page 69

Property Built

Built

Year Built: 1995