Skip to content

844 Lily LnTrenton, NJ 08638

Built 1995

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 7, 2013

Property Information

Block193.01
Lot125
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page19.1

Building Details

Building Class35
DescriptionTOWNHOUSE
Dwellings1
ZoningR-TH
Sq Footage1,432
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,800
27%
Improvement Value:$133,100
73%
Total Assessment$181,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,154+6.4%
2024$6,725+5.4%
2023$6,383+1.4%
2022$6,292+2.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$128,490
DeedBook 3199, Page 114

Property Built

Built

Year Built: 1995