Skip to content

110 Honeysuckle DrTrenton, NJ 08638

Built 1995

Last Sale Price
$195,000
Last Sale Date
Apr 28, 2000

Property Information

Block193.01
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class17
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage2,096
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,800
27%
Improvement Value:$205,600
73%
Total Assessment$282,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,107+6.4%
2024$10,440+5.4%
2023$9,909+1.4%
2022$9,768+2.7%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$195,000
DeedBook 3814, Page 53

Property Built

Built

Year Built: 1995

Property Sale

Sale
$2,850,000
DeedBook 2690, Page 1