Skip to content

26 Woodhampton DrTrenton, NJ 08638

Built 1956

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 23, 2000

Property Information

Block223.06
Lot102
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page27

Building Details

Building Class17
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage---
Acreage0.61

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$82,100
36%
Improvement Value:$144,200
64%
Total Assessment$226,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,900+6.4%
2024$8,366+5.4%
2023$7,941+1.4%
2022$7,828+2.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1956