Skip to content

Brenwal Ave(Block 268.01 Lot 1)Trenton, NJ 08618

Vacant Land

Last Sale Price
$5,000
Last Sale Date
Oct 22, 2010

Property Information

Block268.01
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page43

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage---
Acreage1.86

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$19,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$19,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$759+6.4%
2024$714+5.4%
2023$677+1.4%
2022$668+2.7%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$5,000
DeedBook 6084, Page 67

Property Sale

Sale
$85,250
DeedBook 5612, Page 251

Property Sale

Sale
$40,000
DeedBook 5174, Page 200

Property Sale

Sale
$20,000
DeedBook NaN, Page NaN