Skip to content

66 Brenwal AveTrenton, NJ 08618

Built 1950

Last Sale Date
Aug 9, 2023

Property Information

Block268.01
Lot27
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page43

Building Details

Building Class16
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage1,476
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,600
31%
Improvement Value:$126,900
69%
Total Assessment$184,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,256+10.4%
2024$6,571+5.6%
2023$6,224+8.5%
2022$5,738+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950