Skip to content

Airport Control TowerTrenton, NJ 08628

Last Sale Date
Apr 1, 2024

Property Information

Block373
Lot7
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page67

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningIP-1
Sq Footage---
Acreage104.6

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,720,000
38%
Improvement Value:$25,472,900
62%
Total Assessment$41,192,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2002$75
Property History

Property Sale

Sale
$0