Skip to content

Airport(Block 373 Lot 9.03)Ewing Twp, NJ

Built 1980

Last Sale Date
Jan 27, 2025

Property Information

Block373
Lot9.03
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page64

Building Details

Building Class10
Description3S M
Dwellings1
ZoningIP-1
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$5,790,000
100%
Total Assessment$5,790,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$227,721+6.4%
2024$214,056+5.4%
2023$203,171+1.4%
2022$200,276+85.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1980