Skip to content

73 Mountain View RdTrenton, NJ 08628

Built 2000

Last Sale Date
Mar 16, 2011

Property Information

Block423.02
Lot23
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page96

Building Details

Building Class---
DescriptionBANCHOFF PARK
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage---
Acreage66.96

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$802,000
83%
Improvement Value:$167,500
17%
Total Assessment$969,500

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2000