Skip to content

60 Willis DrTrenton, NJ 08628

Built 1976

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 27, 1994

Property Information

Block423.02
Lot287
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page96

Building Details

Building Class18
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,337
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$85,300
27%
Improvement Value:$232,600
73%
Total Assessment$317,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,503+6.4%
2024$11,753+5.4%
2023$11,155+1.4%
2022$10,996+2.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$92,000
DeedBook NaN, Page NaN

Property Built

Built

Year Built: 1976