Skip to content

66 Willis DrTrenton, NJ 08628

Built 1988

Last Sale Price
$142,000
Last Sale Date
Dec 16, 1986

Property Information

Block423.02
Lot347
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page96

Building Details

Building Class18
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,987
Acreage0.47

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$109,000
26%
Improvement Value:$310,400
74%
Total Assessment$419,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,495+6.4%
2024$15,505+5.4%
2023$14,717+1.4%
2022$14,507+2.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1988

Property Sale

Sale
$142,000
DeedBook NaN, Page NaN