Skip to content

15 Willis DrTrenton, NJ 08628

Built 1980

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 10, 2002

Property Information

Block423.03
Lot261
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page97

Building Details

Building Class18
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage---
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,000
29%
Improvement Value:$225,300
71%
Total Assessment$315,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,401+6.4%
2024$11,657+5.4%
2023$11,064+1.4%
2022$10,906+2.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1980