Skip to content

41 Willis DrTrenton, NJ 08628

Built 1980

Last Sale Price
$257,500
Last Sale Date
Jul 20, 2000

Property Information

Block423.03
Lot275
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page96

Building Details

Building Class18
Description2SF 2AG
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,769
Acreage0.83

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$94,500
25%
Improvement Value:$279,600
75%
Total Assessment$374,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,713+6.4%
2024$13,830+5.4%
2023$13,127+1.4%
2022$12,940+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$257,500
DeedBook 3872, Page 184

Property Sale

Sale
$194,000
DeedBook 2740, Page 268

Property Sale

Sale
$113,000
DeedBook NaN, Page NaN

Property Built

Built

Year Built: 1980