Skip to content

10 Perry DrTrenton, NJ 08628

Built 1960

Last Sale Date
Apr 4, 2024

Property Information

Block435.01
Lot37
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page99

Building Details

Building Class18
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$98,100
36%
Improvement Value:$173,900
64%
Total Assessment$272,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,698+6.4%
2024$10,056+5.4%
2023$9,544+1.4%
2022$9,408+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960