Skip to content

18 Seven Oaks LnTrenton, NJ 08628

Built 1973

Last Sale Date
Apr 5, 2024

Property Information

Block534
Lot11
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page100

Building Details

Building Class18
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage---
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,600
28%
Improvement Value:$250,100
72%
Total Assessment$349,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,754+6.4%
2024$12,928+5.4%
2023$12,271+1.4%
2022$12,096+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1973