Skip to content

27 Windybush WayTitusville, NJ 08560

Built 1976

Last Sale Date
Apr 9, 2024

Property Information

Block576
Lot17
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page102

Building Details

Building Class17
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,001
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$93,000
31%
Improvement Value:$207,100
69%
Total Assessment$300,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,803+6.4%
2024$11,095+5.4%
2023$10,531+1.4%
2022$10,380+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1976