Skip to content

23 Windybush WayTitusville, NJ 08560

Built 1976

Last Sale Price
$392,000
Last Sale Date
Nov 3, 2020

Property Information

Block576
Lot19
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page103

Building Details

Building Class17
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage1,816
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$93,500
28%
Improvement Value:$240,300
72%
Total Assessment$333,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,128+6.4%
2024$12,341+5.4%
2023$11,713+23.7%
2022$9,467+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$392,000
Sq Ft1,816DeedBook 6427, Page 10Recorded1/12/2021

Property Built

Built

Year Built: 1976