Skip to content

32 Colleen CirTrenton, NJ 08638

Built 1978

Last Sale Price
$165,000
Last Sale Date
May 23, 1988

Property Information

Block582
Lot18
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class17
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage---
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$74,100
31%
Improvement Value:$164,900
69%
Total Assessment$239,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,400+6.4%
2024$8,836+5.4%
2023$8,387+1.4%
2022$8,267+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$165,000
DeedBook NaN, Page NaN

Property Built

Built

Year Built: 1978