Skip to content

Dakota Dr,Grand CentralTrenton, NJ 08619

Built 2011
Apartment

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 4, 2010

Property Information

Block1505.01
Lot1.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page7.01

Building Details

Building Class10
Description128 UNITS TOTAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage5.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$5,120,000
33%
Improvement Value:$10,622,600
67%
Total Assessment$15,742,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$554,769+6.7%
2024$519,978+1.2%
2023$513,681+1.9%
2022$504,235-1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2011