Skip to content

6 Tennis Ct - Unit CTrenton, NJ 08619

Built 1975
Commercial

Last Sale Price
$3,300,000
Last Sale Date
Jan 17, 2018

Property Information

Block1509.01
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page2

Building Details

Building Class10
DescriptionUNIT C
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,000
32%
Improvement Value:$181,300
68%
Total Assessment$265,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,349+6.7%
2024$8,763+1.2%
2023$8,657+1.9%
2022$8,498+2.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975