Skip to content

123 Lehigh AveTrenton, NJ 08619

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 16, 2016

Property Information

Block1514
Lot7
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class17
Description1SF1G-1120SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,728
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$59,400
30%
Improvement Value:$141,400
70%
Total Assessment$200,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,076+6.7%
2024$6,632+1.2%
2023$6,552-6.3%
2022$6,994+2.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1962