Skip to content

1 Nami La - Unit 4Trenton, NJ 08619

Built 1998
Commercial

Last Sale Price
$180,900
Last Sale Date
May 31, 2002

Property Information

Block1520.01
Lot18
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page12

Building Details

Building Class10
Description1340 SQ FT
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,320
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,200
21%
Improvement Value:$153,700
79%
Total Assessment$193,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,711+6.7%
2024$7,227+1.2%
2023$7,139+1.9%
2022$7,008+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$180,900
DeedBook 4323, Page 208

Property Built

Built

Year Built: 1998