Skip to content

33 Thomas J Rhodes Ind DrTrenton, NJ 08619

Built 2023
Industrial

Last Sale Price
$575,000
Last Sale Date
Nov 6, 2019

Property Information

Block1520.01
Lot33
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page12

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage7.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$377,500
4%
Improvement Value:$9,060,200
96%
Total Assessment$9,437,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$332,585+6.7%
2024$311,727+2430.7%
2023$12,318+1.9%
2022$12,091+2.5%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2023

Property Sale

Sale
$575,000
DeedBook 6387, Page 1060Recorded11/14/2019