Skip to content

37 Wolfpack RdTrenton, NJ 08619

Built 1977

Last Sale Price
$412,000
Last Sale Date
Oct 4, 2022

Property Information

Block1523
Lot31
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page13

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,715
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,900
32%
Improvement Value:$208,200
68%
Total Assessment$308,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,857+17.0%
2024$9,281+1.2%
2023$9,169+1.9%
2022$9,000+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$412,000
Sq Ft1,715DeedBook 6503, Page 1357Recorded10/18/2022

Property Built

Built

Year Built: 1977