Skip to content

14 Wolfpack CtTrenton, NJ 08619

Built 1981

Last Sale Price
$265,000
Last Sale Date
Oct 22, 1987

Property Information

Block1529
Lot47
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,106
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$95,600
30%
Improvement Value:$219,500
70%
Total Assessment$315,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,104+6.7%
2024$10,408+1.2%
2023$10,282+1.9%
2022$10,093+2.5%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$265,000
DeedBook 2418, Page 273

Property Built

Built

Year Built: 1981