Skip to content

1043 Hughes DrTrenton, NJ 08690

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 12, 2015

Property Information

Block1533
Lot10
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,257
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,000
29%
Improvement Value:$219,800
71%
Total Assessment$309,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,667+6.9%
2024$9,983+1.3%
2023$9,859+1.9%
2022$9,673+2.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1957