Skip to content

10 Moro DrTrenton, NJ 08619

Built 1979

Last Sale Price
$320,000
Last Sale Date
Feb 15, 2002

Property Information

Block1552
Lot13
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page18

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,264
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$96,000
29%
Improvement Value:$234,200
71%
Total Assessment$330,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,636+6.7%
2024$10,907+1.2%
2023$10,774+1.9%
2022$10,576+2.5%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$320,000
DeedBook 4227, Page 231

Property Sale

SaleMulti
$220,000
DeedBook 3903, Page 222

Property Built

Built

Year Built: 1979